Kasy Online – Informacje

Poznaj nowy cennik, a szczegóły systemu rabatowego dla urządzeń online znajdziesz już wkrótce. Pamiętaj, że wszystkie urządzenia online marki Novitus, mają w standardzie port LAN i obsługują komunikację przewodową, ale mogą także bez problemu komunikować się z siecią bezprzewodowo, przy pomocy Bluetooth, GSM oraz WiFi. Wystarczy doposażenie urządzenia w standardowe zewnętrzne akcesoria komunikacyjne instalowane w portach USB (dongle).

 

Kasy fiskalne online już wkrótce pojawią się w polskich punktach handlowych oraz oczywiście w naszej ofercie. Będą one łączyły się z Centralnym Rejestrem Kas, prowadzonym przez Krajową Administrację Skarbową.

Jak będą działały kasy fiskalne online?

Centralny Rejestr Kas, zwany także Repozytorium, będzie gromadził dane dostarczane przez kasy fiskalne:

 • raporty dobowe,
 • paragony sprzedaży,
 • dokumenty niefiskalne,
 • informacje o wykonanych przeglądach okresowych.

Będzie to rewolucyjna zmiana na rynku kas fiskalnych, gdyż każde urządzenie będzie łączyło się z Centralnym Rejestrem Kas kilka razy dziennie bez ingerencji właściciela. Jego jedynym obowiązkiem będzie zapewnienie połączenia internetowego. W myśl nowych przepisów to właśnie ta instytucja będzie nadawała numer identyfikacyjny nowej kasie podczas fiskalizacji, a nie właściwy dla podatnika Urząd Skarbowy – jak miało to miejsce obecnie.

Wprowadzenie – najważniejsze terminy

Kasy fiskalne on-line zostaną wprowadzone w Polsce stopniowo. Plany projektu o zmianie ustawy dotyczącej podatku od towarów i usług zakładają następujące terminy:

 • od 01.01.2019 – kasy fiskalne online będą musiały stosować podmioty gospodarcze świadczące:
  – usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania),
  – wymianę opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów,
  – sprzedaż benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych.
 • od 01.07.2019 r. – urządzenia będą musiały stosować firmy zajmujące się wyżywieniem wyłącznie świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo oraz w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania.
 • od 01.01.2020 r. – nowe prawo będą musiały stosować:
  – zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne,
  – zakłady budowlane,
  – gabinety lekarskie w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
  – kancelarie adwokackie i radców prawnych,
  – firmy związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej wyłącznie w zakresie wstępu.